| Clasificación del interruptor | 3 (2) A / 250 Vac |
| Conector | DIN 43650 form A PG09 or PG11 |
| Adjustment range | 0.5 – 10 bar – 10 – 100 bar – 30 – 150 bar – 150 – 350 bar |
| Max. static pressure | 300 bar, 600 bar (according to possible pressure range and body material) |
| Histéresis | 30% of set-point |
| Temperature tange | -30 °C +140 °C (according to diaphragm/seal material) |
| Póngase en contacto con | SPDT |
| Material de la carrocería | Anodized aluminium- AVP steel |
| Diaphragm/ Seal material | NBR – FKM – HNBR – Silicone |
| Threads | G1/4 |
| Protección | IP65 DIN 40050 |
| Mechanical life | 106 operations |
| Dimensiones | Body 30 x 30 – Max. high 95 |
| Certification | CE – RINA – Lloyd’s Register – ATEX – UR |
| Opciones | Set-point rising and falling – Gold-plated contacts for low current – Degreased for oxygen – Connector with LED 24 V, 110 V, 220 V |
PML-PPL – Adjustable pressure switches with SPDT contacts
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visa
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Transferencia bancaria
SKU: Item-elettrotec-20
Categorías: Elettrotec, Elettrotec
Etiquetas: Elettrotec, Mechanical Pressure Switches, Presión
Descripción
Descargas
Documentos del producto
Productos relacionados
€89,32 - €93,81Gama de precios: €89,32 a €93,81
€93,79 (€113,49 IVA incluido)
€474,57 (€574,23 IVA incluido)
€95,29 (€115,30 IVA incluido)
€194,25 (€235,04 IVA incluido)
€134,77 (€163,07 IVA incluido)




