| Valutazione dell'interruttore | 3 (2) A / 250 Vac |
| Connector | DIN 43650 form A PG09 or PG11 |
| Adjustment range | 0.5 – 10 bar – 10 – 100 bar – 30 – 150 bar – 150 – 350 bar |
| Max. static pressure | 300 bar, 600 bar (according to possible pressure range and body material) |
| Isteresi | 30% of set-point |
| Temperature tange | -30 °C +140 °C (according to diaphragm/seal material) |
| Contatto | SPDT |
| Materiale del corpo | Anodized aluminium- AVP steel |
| Diaphragm/ Seal material | NBR – FKM – HNBR – Silicone |
| Threads | G1/4 |
| Protezione | IP65 DIN 40050 |
| Mechanical life | 106 operations |
| Dimensioni | Body 30 x 30 – Max. high 95 |
| Certification | CE – RINA – Lloyd’s Register – ATEX – UR |
| Opzioni | Set-point rising and falling – Gold-plated contacts for low current – Degreased for oxygen – Connector with LED 24 V, 110 V, 220 V |
PML-PPL – Adjustable pressure switches with SPDT contacts
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visto
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Bonifico bancario
SKU: Item-elettrotec-20
Categoria: Elettrotec
Tag: Elettrotec, Mechanical Pressure Switches, Pressione



