| Schaltleistung | 3 (2) A / 250 Vac |
| Connector | DIN 43650 form A PG09 or PG11 |
| Adjustment range | 0.5 – 10 bar – 10 – 100 bar – 30 – 150 bar – 150 – 350 bar |
| Max. static pressure | 300 bar, 600 bar (according to possible pressure range and body material) |
| Hysterese | 30% of set-point |
| Temperature tange | -30 °C +140 °C (according to diaphragm/seal material) |
| Kontakt | SPDT |
| Material des Gehäuses | Anodized aluminium- AVP steel |
| Diaphragm/ Seal material | NBR – FKM – HNBR – Silicone |
| Threads | G1/4 |
| Schutz | IP65 DIN 40050 |
| Mechanical life | 106 operations |
| Abmessungen | Body 30 x 30 – Max. high 95 |
| Certification | CE – RINA – Lloyd’s Register – ATEX – UR |
| Optionen | Set-point rising and falling – Gold-plated contacts for low current – Degreased for oxygen – Connector with LED 24 V, 110 V, 220 V |
PML-PPL – Adjustable pressure switches with SPDT contacts
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visum
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Banküberweisung
SKU: Item-elettrotec-20
Kategorien: Elettrotec, Elettrotec
Tags: Elettrotec, Mechanical Pressure Switches, Druck
Beschreibung
Herunterladen
Produkt-Dokumente
Ähnliche Produkte
€194,25 (€235,04 inkl. MwSt.)
€93,79 (€113,49 inkl. MwSt.)
€93,79 (€113,49 inkl. MwSt.)
€86,63 (€104,82 inkl. MwSt.)
€89,32 – €93,81Preisspanne: €89,32 bis €93,81




