| Rating af omskifter | 3 (2) A / 250 Vac |
| Connector | DIN 43650 form A PG09 or PG11 |
| Adjustment range | 0.5 – 10 bar – 10 – 100 bar – 30 – 150 bar – 150 – 350 bar |
| Max. static pressure | 300 bar, 600 bar (according to possible pressure range and body material) |
| Hysterese | 30% of set-point |
| Temperature tange | -30 °C +140 °C (according to diaphragm/seal material) |
| Kontakt | SPDT |
| Kropsmateriale | Anodized aluminium- AVP steel |
| Diaphragm/ Seal material | NBR – FKM – HNBR – Silicone |
| Threads | G1/4 |
| Beskyttelse | IP65 DIN 40050 |
| Mechanical life | 106 operations |
| Mål | Body 30 x 30 – Max. high 95 |
| Certification | CE – RINA – Lloyd’s Register – ATEX – UR |
| Indstillinger | Set-point rising and falling – Gold-plated contacts for low current – Degreased for oxygen – Connector with LED 24 V, 110 V, 220 V |
PML-PPL – Adjustable pressure switches with SPDT contacts
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visum
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Bankoverførsel
SKU: Item-elettrotec-20
Kategorier: Elettrotec, Elettrotec
Tags: Elettrotec, Mechanical Pressure Switches, Tryk
Beskrivelse
Downloads
Produktdokumenter
Relaterede produkter
€103,11 (€124,76 inkl. moms)
€93,79 (€113,49 inkl. moms)
€139,83 (€169,19 inkl. moms)
€134,77 (€163,07 inkl. moms)
€93,79 (€113,49 inkl. moms)




