| Tensión de alimentación | 24 Vdc |
| Wiring protection | Against reverse polarity on power supply and short-circuit on output signal |
| Degree of protection | IP65 |
| Relative setting range | 0…2bar; 0…5bar; 0…6bar; 0…10bar; 0…16bar 0…20bar; 0…50bar; 0…100bar; 0…200bar; |
| Tightening torque | ≤ 20Nm |
| Precisión | ≤ 1% F.S. @ 25°C |
| Stability | ≤ ±0,5% F.S. / year @ 25°C |
| Linearity, hysteresis, repeatability | ≤ ±0,7% F.S. |
| Tiempo de respuesta | ≤ 5 ms |
| Maximum temperature (in contact with fluid) | -25°C … +125°C |
| Fluid temperature | -40°C … +135°C |
| Output type | Voltage 0-10V 3 poles minimum load 1KΩ – Current 4/20mA 2 poles |
| Material de la carrocería | Stainless steel AISI 316 |
| Material del sensor | Ceramic Al2O3 96% |
| Hilo | G 1/4” parallel |
| Dimensiones | Body Ch. 24 Max. height 38.2mm |
| Certificaciones | CE |
PTL – Pressure transducer
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visa
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Transferencia bancaria
SKU: Item-elettrotec-2
Categoría: Elettrotec
Etiquetas: Electronic pressure switches / Pressure transmitters, Elettrotec, Presión



