| Material de la carrocería | Aluminium – Brass – Stainless steel |
| Max. operating voltage | 220 V – 50 Hz |
| Voltage intensity | 0.8 A (resistive) |
| Seal material | FKM |
| Póngase en contacto con | NO – SPDT |
| Conector | DIN 43650 form A PG09 or PG11 |
| Electrical protection | IP65 |
| Switching voltage in DC / AC | DC 60 W – AC 60 VA |
| Max. flow rate | 60 l/min. – H20 |
| Presión máx. | 15 bar |
| Working temperature | -10°C + 100°C |
| Differential | ~ 45% flow rate |
| Threads | G1/4″ – G1/2″ – G1″ |
| Fastening | Vertical |
| Opciones | Different springs suitable for fluids more viscous than water – SPDT contacts |
IF…VE – Adjustable visual and electric flow switches
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visa
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Transferencia bancaria
SKU: Item-elettrotec-47
Categoría: Elettrotec
Etiquetas: Elettrotec, Flujo, Flow Switches and Flow Indicators



