| Material da carroçaria | Aluminium – Brass – Stainless steel |
| Max. operating voltage | 220 V – 50 Hz |
| Voltage intensity | 0.8 A (resistive) |
| Seal material | FKM |
| Contacto | NO – SPDT |
| Connector | DIN 43650 form A PG09 or PG11 |
| Electrical protection | IP65 |
| Switching voltage in DC / AC | DC 60 W – AC 60 VA |
| Max. flow rate | 60 l/min. – H20 |
| Pressão máxima | 15 bar |
| Working temperature | -10°C + 100°C |
| Differential | ~ 45% flow rate |
| Threads | G1/4″ – G1/2″ – G1″ |
| Fastening | Vertical |
| Opções | Different springs suitable for fluids more viscous than water – SPDT contacts |
IF…VE – Adjustable visual and electric flow switches
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Contacto com o banco
Visto
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Transferência bancária
SKU: Item-elettrotec-47
Categoria: Elettrotec
Etiquetas: Elettrotec, Fluxo, Flow Switches and Flow Indicators



