| Clasificación del interruptor | 0.5 (0.2) A – 48 Vac-Vdc |
| Conexión eléctrica | Faston 6.3 x 0.8 |
| Adjustment range | -200 -900 mbar |
| Max. static pressure | 20 bar |
| Histéresis | Fixed |
| Temperature tange | -30 °C +140 °C (according to diaphragm/seal material) |
| Póngase en contacto con | NO – NC |
| Material de la carrocería | Brass – Stainless steel AISI 316 |
| Diaphragm/ Seal material | NBR – FKM – Silicone – HNBR – EPDM |
| Threads | G1/8 BSPT – G1/4 BSPT – M10 x 1 – M12 x 1.5 – G1/4 BSPP – G/18 BSPP – 1/4 NPT – 1/8 NPT |
| Protección | IP00 fast on – IP54 with CAP 1 and CAP 10 – IP65 with CAP 3 |
| Mechanical life | 106 operations |
| Dimensiones | Body Ch 24 – Max. high 69 mm |
| Opciones | Set-point rising and falling – Gold-plated contacts for low current – Degreased for oxygen |
VCM – Adjustable vacuum switches with screw terminals
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visa
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Transferencia bancaria



