| Clasificación del interruptor | 250 Vac, 24 Vdc; 30 V with “G” option / 6 (2) A; 30 mA with “G” option |
| Conector | DIN 43650 form A PG09 or PG11 |
| Adjustment range | 0.2 – 2 bar – 1 – 10 bar – 10 – 50 bar – 30 – 100 bar – 30 – 150 bar – 50 – 300 bar |
| Max. static pressure | 600 bar |
| Histéresis | From 10% to 30% of set-point value |
| Temperature tange | -30 °C +140 °C (according to diaphragm/seal material) |
| Póngase en contacto con | SPDT |
| Material de la carrocería | AVP steel |
| Diaphragm/ Seal material | NBR – FKM – HNBR |
| Threads | Thread CETOP |
| Protección | IP65 DIN 40050 |
| Mechanical life | 106 operations |
| Dimensiones | Body 40 x 40 – Max. high 86 mm |
| Certification | CE – IMQ – RINA – Lloyd’s Register |
| Opciones | Set-point rising and falling – Gold-plated contacts for low current – Set-point and hysteresis |
PSM-PSP…CE – Adjustable pressure switches with SPDT contacts for manifold assembly
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visa
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Transferencia bancaria
SKU: Item-elettrotec-17
Categoría: Elettrotec
Etiquetas: Elettrotec, Mechanical Pressure Switches, Presión



