| Puissance de l'interrupteur | 250 Vac |
| Connector | DIN 43650 A |
| Adjustment range | 1 – 10 bar – 10 – 100 bar – 50 – 150 bar – 100 – 360 bar |
| Max. static pressure | 30 bar, 600 bar (according to possible pressure range and body material) |
| Hystérésis | 30% of set-point |
| Temperature tange | -25 °C +140 °C (according to diaphragm/seal material) |
| Contact | SPDT |
| Matériau du corps | Yellow anodized aluminium – Aluminium – Stainless steel |
| Diaphragm/ Seal material | NBR – FKM – HNBR |
| Threads | G1/4 |
| Protection de l'environnement | IP65 DIN 40050 |
| Mechanical life | 106 operations |
| Dimensions | Body 40 x 40 – Max. height 108 mm |
| Certification | CE – UR |
| Options | Set-point rising and falling – Gold-plated contacts for low current |
PSK – Adjustable pressure switches with graduated knob
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visa
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Virement bancaire
SKU : Item-elettrotec-21
Catégorie : Elettrotec
Tags : Elettrotec, Mechanical Pressure Switches, Pression
Description
Téléchargements
Documents sur les produits
Produits apparentés
Nouveau
Nouveau
Nouveau



