| Clasificación del interruptor | 0.5 (0.2) A / 48 Vac/dc |
| Conexión eléctrica | Faston 6.3 x 0.8 |
| Campo de trabajo | 0.5 – 12 bar |
| Max. static pressure | 300 bar |
| Histéresis | 2.2 bar – 40 mbar |
| Temperature tange | -5 °C +200 °C |
| Póngase en contacto con | NO – NC |
| Material de la carrocería | Brass – AISI 316 |
| Diaphragm/ Seal material | Tetrafluoroethylene propylene |
| Threads | G1/8 BSPT – G1/4 BSPT – M10 x 1 – M12 x 1.5 – G1/4 BSPP – G1/8 BSPP – 1/4 NTP – 1/8 NPT |
| Protección | IP00 fast on – IP54 with CAP 1 and CAP 10 – IP65 with CAP 3 |
| Mechanical life | 106 operations |
| Dimensiones | Body Ch 24 – Max. high 46 |
| Opciones | Snubber for pressure picks – Set-point rising and falling – Gold-plated contacts for low current – Degreased for oxygen – Tested for applications with gas |
PHP – Adjustable pressure controllers for high performances
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visa
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Transferencia bancaria
SKU: Item-elettrotec-23
Categorías: Elettrotec, Elettrotec
Etiquetas: Elettrotec, Mechanical Pressure Switches, Presión
Descripción
Descargas
Documentos del producto
Productos relacionados
€194,25 (€235,04 IVA incluido)
€134,77 (€163,07 IVA incluido)




