| Valutazione dell'interruttore | 0.5 (0.2) A / 48 Vac/dc |
| Collegamento elettrico | Faston 6.3 x 0.8 |
| Campo di lavoro | 0.5 – 12 bar |
| Max. static pressure | 300 bar |
| Isteresi | 2.2 bar – 40 mbar |
| Temperature tange | -5 °C +200 °C |
| Contatto | NO – NC |
| Materiale del corpo | Brass – AISI 316 |
| Diaphragm/ Seal material | Tetrafluoroethylene propylene |
| Threads | G1/8 BSPT – G1/4 BSPT – M10 x 1 – M12 x 1.5 – G1/4 BSPP – G1/8 BSPP – 1/4 NTP – 1/8 NPT |
| Protezione | IP00 fast on – IP54 with CAP 1 and CAP 10 – IP65 with CAP 3 |
| Mechanical life | 106 operations |
| Dimensioni | Body Ch 24 – Max. high 46 |
| Opzioni | Snubber for pressure picks – Set-point rising and falling – Gold-plated contacts for low current – Degreased for oxygen – Tested for applications with gas |
PHP – Adjustable pressure controllers for high performances
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visto
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Bonifico bancario
SKU: Item-elettrotec-23
Categorie: Elettrotec, Elettrotec
Tag: Elettrotec, Mechanical Pressure Switches, Pressione
Descrizione
Scaricamento
Documentazione sul prodotto
Prodotti correlati
€93,79 (€113,49 IVA inclusa)
€89,32 - €93,81Fascia di prezzo: Da €89,32 a €93,81




