| Växelklassning | 6 (2) A – 250 Vac – 2 (1) A / 24 Vdc |
| Elektrisk anslutning | Faston 6.3 x 0.8 |
| Adjustment range | -200 -500 mbar / -500 -900 mbar |
| Max. static pressure | 20 bar |
| Hysterese | Max. 100 mbar |
| Temperature tange | -30 °C +140 °C (according to diaphragm/seal material) |
| Kontakta | SPDT |
| Material i karossen | Brass – Stainless steel AISI 316 |
| Diaphragm/ Seal material | NBR – FKM – Silicone – HNBR |
| Threads | G1/8 BSPT – G1/4 BSPT – M10 x 1 – M12 X 1.5 – G 1 /4 BSPP – G 1 /8 BSPP – 1 /4 NPT – 1 / 8 NPT |
| Skydd | IP00 fast on – IP54 with CAP 16 – IP65 with CAP 13 |
| Mechanical life | 106 operations |
| Mått | Body Ch 24 – Max. high 71 mm |
| Certification | CE |
| Alternativ | Set-point rising and falling – Gold-plated contacts for low current – Degreased for oxygen |
VS – Adjustable vacuum controllers with SPDT contacts
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visum
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Banköverföring



