| Material i karossen | Stainless steel AISI 316 |
| Actuation point | LM1 – 1 actuation point contact NC/NO / LM2 – 1 actuation point contact SPDT / LMM1 – 2 actuation points NC/NO |
| Montering | FIA – Flange Ø 92 / TIA – Thread G2″ |
| Elektrisk anslutning | DIN 43650 – PG09 – IP65 |
| Input capacity | Ci ~= 0 |
| Input induttance | Li ~= 0 |
| Input current | Ii 215mA |
| Max. input power | Pi 0,75W |
| Input voltage | Vi 30V |
| Temperaturområde | -30°C +60°C |
| Max. tryck | 10 bar |
| Fluid specific gravity | 0.7 kg/dm3 |
| Fluid viscosity | 150 cSt |
| Certification | ATEX – II 1 G Ex ia IIC T6 |
| Size | Max. lenght 1500 mm |
| Safety parameters | Intrinsic |
| Note | Current and power values refer to a single switch connection or to the sum of the whole connected switches |
LM1 / LM2 / LMM1 FIA – TIA XIA – Stainless steel level switches intrinsic safety execution
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visum
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Banköverföring
SKU: Item-elettrotec-104
Kategorier: Elettrotec, Elettrotec
Taggar: Elettrotec, Intrinsically Safe ATEX Level Switches, Level
Beskrivning
Nedladdningar
Produktdokument
Relaterade produkter
€86,63 (€104,82 inkl. moms)
€95,29 (€115,30 inkl. moms)
€194,25 (€235,04 inkl. moms)
€139,83 (€169,19 inkl. moms)




