| Wartość znamionowa przełącznika | 250 Vac, 24 Vdc; 30 V with “G” option / 6 (2) A; 30 mA with “G” option |
| Connector | DIN 43650 form A PG09 or PG11 |
| Adjustment range | -100 -500 mbar / -500 -900 mbar |
| Max. static pressure | 20 bar |
| Histereza | From 10% to 30% of set-point value |
| Temperature tange | -30 °C +140 °C (according to diaphragm/seal material) |
| Kontakt | SPDT |
| Materiał korpusu | Brass – Stainless steel AISI 316 |
| Diaphragm/ Seal material | NBR – FKM – Silicone – HNBR – Neoprene – EPDM |
| Threads | G1/8 – G1/4 – M12 x 1.5 |
| Ochrona | IP65 DIN 40050 |
| Mechanical life | 106 operations |
| Wymiary | Body Ch 27 – Max. high 75 mm |
| Certification | CE – IMQ – RINA – Lloyd’s Register – ATEX |
| Opcje | Set-point rising and falling – Gold-plated contacts for low current – Degreased for oxygen – Set-point and hysteresis |
VSM – Adjustable vacuum switches with SPDT contacts and adjustable hysteresis
- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Wiza
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Przelew bankowy
SKU: Item-elettrotec-34
Kategorie: Elettrotec, Elettrotec
Tags: Elettrotec, Ciśnienie, Vacuum switches
Opis
Do pobrania
Dokumenty dotyczące produktu
Produkty powiązane
€103,11 (€124,76 z VAT)
€93,79 (€113,49 z VAT)
€194,25 (€235,04 z VAT)




