Trafag Tryktransmitter med display DPS600.0PAP1 / 0...600.0 Bar
- Område: 0 ... 600,0 bar
- Skiftende udgang PNP
- Strømafgang 4 ... 20 mA, omskiftelig til 0 ... 10 VDC
- Tryktilslutning: G1/4″BSP ekstern
- Nøjagtighed: 0,5% FS
- Roterende display 335°/343°
- Integreret datalogger
- Måleområde kan justeres
- Parametrering også via NFC smartphone App (Android)
Tilgængelig på restordre
Waarom kopen bij Sensors.nl:- Uitstekend beoordeeld: 96.42% heeft een goede tot zeer goede ervaring
- Persoonlijke klantenservice en advies
- Extra korting bij grote aantallen mogelijk: Neem contact op
IDeal
Bancontact
Visum
MasterCard
American Express
Sepa
PayPal
Bankoverførsel
SKU: 8381.86.2517.35.0000.0000.PA.44.61.P1.ZS.Z1.Z2 / DPS600.0PAP1
Tags: Trafag Tryktransmitter med display DPS600.0PAP1 / 0...600.0 Bar, update2026
Beskrivelse
Yderligere oplysninger
| Vægt | 1 kg |
|---|---|
| Udgang | 4 ... 20 mA |
| Procestilslutning | G1/4" BSP ekstern |
| Nøjagtighed @25°c typ. | ± 0.5 |
| Elektrisk tilslutning | M12x1, 5-polet |
| Mærke | Trafag |
| Ernæring | 15 … 30 |
Relaterede produkter
-29%